Gospodarstwo Agroturystyczne U Kasieńki
gospodarstwo agroturystyczne
Atrakcje

Góry Opawskie - Widok na Kopę BiskupiąJarnołtówek to najlepszy punkt wypadowy w Góry Opawskie i na Kopę Biskupią - największy szczyt Gór Opawskich. Dzięki trzem, niedaleko znajdującym się przejściom granicznym nasze gospodarstwo może stanowić dobrą bazę wypadową dla turystów pieszych, rowerowych i narciarzy na nartostrady po stronie czeskiej np. Razmova lub Pradziad.

Łowisko w PokrzywnejDla miłośników ryb i wędkowania, w sąsiedniej miejscowości zbudowano łowiska, między innym łowisko U Bodzia i łowisko Pokrzywna, oddalone tylko 1 km od naszego gospodarstwa.
Zwolennicy koni mogą skorzystać z usług pobliskich stadnin, które udzielają również chętnym lekcji jazdy konnej.

Głuchołazy - Biblioteka Miejska i wieża Bramy Górnej nocą W okolicy znajdują się baseny a także jeziora ( Nyskie i Otmuchowskie).
Osiem kilometrów od Jarnołtówka znajduję się warte zobaczenia turystyczne miasto Głuchołazy, gdzie do dziś zachowały się sztolnie, pozostałości po wydobyciu złota prowadzonym w XIII wieku. Zachęcamy do zwiedzenia pobliskich szlaków i atrakcji.
Wieczorem zaś, można dobrze zjeść w Fratelli Sossi lub w restauracji Włoski Smak, w samym środku Jarnołtówka.

Zaś dla ducha polecamy nasz znany w całej Polsce festiwal piosenki turystycznej Kropka. Gdyby jednak muzyki było za dużo to można się zrelaksować na naszej tężni solankowej, do której prowadzi urokliwa droga parkowa z muszli koncertowej.

Miłośników przygody zapraszamy do Jarnołtówek z góry Zaginionego Miasta Rosenau.
Jadąc do nas lub wracając, warto zatrzymać się na przepięknym zamku w miejscowości Moszna, położonej przy drodze Opole-Prudnik. Turystom jadącym przez Nysę polecamy zwiedzenie Twierdzy Nyskiej, Kościoła Św. Piotra i Pawła a także gotyckiej Katedry znajdującej się na rynku.