Jarnołtówek to najlepszy punkt wypadowy w Góry Opawskie i na Kopę Biskupią - największy szczyt Gór Opawskich. Dzięki trzem, niedaleko znajdującym się przejściom granicznym nasze gospodarstwo może stanowić dobrą bazę wypadową dla turystów pieszych, rowerowych i narciarzy na nartostrady po stronie czeskiej np. Razmova lub Pradziad.
Dla miłośników ryb i wędkowania, w sąsiedniej miejscowości zbudowano łowiska, między innym łowisko U Bodzia i łowisko Pokrzywna, oddalone tylko 1 km od naszego gospodarstwa. Zwolennicy koni mogą skorzystać z usług pobliskich stadnin, które udzielają również chętnym lekcji jazdy konnej.
W okolicy znajdują się baseny a także jeziora ( Nyskie i Otmuchowskie). Osiem kilometrów od Jarnołtówka znajduję się warte zobaczenia turystyczne miasto Głuchołazy, gdzie do dziś zachowały się sztolnie, pozostałości po wydobyciu złota prowadzonym w XIII wieku. Ponadto w Głuchołazach można miło i aktywnie spędzić czas na Orliku, kręgielni a zimą pojeździć na sztucznym lodowisku - Białym Orliku. Wieczorem zaś, można się zrelaksować Fratelli Sossi w restauracji lub Krater podczas dyskotek, koncertów lub karaoke.
Miłośników przygody zapraszamy do parku linowego zbudowanego w Pokrzywnej przy kąpielisku leśnym lub do Zaginionego Miasta Rosenau. Jadąc do nas lub wracając, warto zatrzymać się na przepięknym zamku w miejscowości Moszna, położonej przy drodze Opole-Prudnik. Turystom jadącym przez Nysę polecamy zwiedzenie Twierdzy Nyskiej, Kościoła Św. Piotra i Pawła a także gotyckiej Katedry znajdującej się na rynku.
Zapraszamy do zwiedzenia parku zdrojowego w Głuchołazach i pierwszej na Opolszczyźnie tężni solankowej. Tężnia jest drugą pod względem wysokości w Polsce, po tężni w Ciechocinku. Jest czynna bezpłatnie dla wszystkich szukających zdrowia i wypoczynku. Wieża znajduje się przy ul. Lompy, w okolicy parku zdrojowego. W pobliżu jest też wygodny parking obok szpitala MSWiA i szpitala pulmonologicznego. Miłośnikom muzyki polecamy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka odbywający się w drugiej połowie lipca.